Przejdź do głównej zawartości

Wpis na blogu utworzony przez Patrick Graham

4 gry RPG Nintendo Switch, na które powinieneś zwrócić uwagę tego lata

4 gry RPG Nintendo Switch, na które powinieneś zwrócić uwagę tego lata

Być może ten rok zaczął się powoli w grach, ale fani RPG mają w tym miesiącu wiele radości na Nintendo Switch.

Poza wczesną garstką hitów, takich jak Elden Ring i Pokemon Legends: Arceus, rok 2022 był dość cichy w przypadku wydań gier wideo. Na szczęście sprawy zaczynają się poprawiać, gdy zbliżamy się do drugiej połowy roku, szczególnie w przypadku przełącznika Nintendo. Konsola jest obecnie w trakcie letniej fali gier RPG, a cztery godne uwagi tytuły RPG trafiają na rynek w ciągu miesiąca.

Potop rozpoczął się od dwóch ciosów wydanych pod koniec czerwca. Pierwszym był Fire Emblem Warriors: Three Hopes, kontynuacja jednej z najlepszych gier RPG w systemie , Fire Emblem: Three Houses. Łącząc rozgrywkę w stylu „musou” z serii Koei Tecmo Dynasty Warriors oraz świat i obsadę Three Houses, Three Hopes snuje intrygującą, alternatywną historię o wybuchu wojny między trzema głównymi narodami Fodlana i potajemnie odpowiedzialnymi za to mrocznymi siłami.

Tym, co odróżnia Three Hopes od innych tytułów Warriors, jest to, że zawiera wiele tradycyjnych elementów Fire Emblem w swojej rozgrywce, podnosząc to, co w przeciwnym razie byłoby kolejną grą musou, w fascynującą, lekką grę RPG. Zarządzanie jednostkami jest tutaj niezbędne do osiągnięcia sukcesu, ponieważ musisz dowodzić swoimi oddziałami na mapie, aby najskuteczniej zdobywać twierdze i realizować cele. Obecny jest również charakterystyczny trójkąt broni Fire Emblem i sztuki walki, dodając niuansów normalnie bezmyślnej walce musou. Te warstwy sprawiają, że Three Hopes jest satysfakcjonującym towarzyszem Three Houses.

Niecały tydzień po pojawieniu się Three Hopes, Capcom wypuścił Monster Hunter Rise: Sunbreak, mięsisty dodatek DLC do cenionej gry RPG Switch/PC. Podobnie jak Iceborne w przypadku Monster Hunter World, Sunbreak dodaje do Monster Hunter Rise niemal całą grę dodatkową zawartość, wprowadzając nowe środowiska do eksploracji, nowe i powracające potwory do polowania (wraz z odpowiednimi zestawami zbroi do wykucia) oraz nową mechanikę rozgrywki opanować.

Same te dwie wersje normalnie wystarczyłyby, aby większość graczy była zajęta przez całe lato, ale wciąż są jeszcze dwie przyciągające wzrok gry RPG dla Switcha w drodze przed lipcem.


Pierwszą z nich jest Live A Live , mało znana gra na Super Famicom, która do tej pory nigdy nie została oficjalnie wydana poza Japonią. Wspaniale przerobiony w stylu wizualnym HD-2D zapoczątkowanym przez Octopath Traveler, Live A Live to jedna z najbardziej eksperymentalnych gier RPG lat 90., zawierająca siedem niezależnych historii obejmujących różne okresy, od prehistorii po odległą przyszłość.

Te indywidualne opowieści nie tylko obejmują szereg tematów i ustawień, ale każda ma również swój własny charakterystyczny hak rozgrywki; Zmierzch Edo to rozdział oparty na skradaniu, w którym infiltrujesz zamek lorda jako shinobi, podczas gdy Prehistoria bez słowa śledzi podróż młodego jaskiniowca. Nawet jakieś 28 lat po pierwotnym wydaniu koncept Live A Live jest wciąż wyjątkowy i fascynujący, a możliwość doświadczenia dawno zaginionej gry RPG z prawdopodobnie złotego wieku tego gatunku jest ekscytująca.

Wreszcie, tydzień po premierze Live A Live, Nintendo wypuszcza Xenoblade Chronicles 3, największą letnią grę na Switcha – w przenośni i dosłownie. Łącząc światy Xenoblade Chronicles 1 i 2, Xenoblade Chronicles 3 opowiada samodzielną historię o dwóch walczących ze sobą narodach pogrążonych w niekończącym się konflikcie: militarystycznym Keves i magicznym Agnus. Narracja podąża za grupą żołnierzy z tych przeciwnych stron, którzy łączą się, aby odkryć prawdę o niekończącej się wojnie ogarniającej ziemię.


Od pierwszych występów Xenoblade Chronicles 3 opiera się na najlepszych cechach serii, a mianowicie na głębokiej rozgrywce i rozległych, fantastycznych światach. Nowe systemy klas i połączeń dodają warstw głębi do walki, podczas gdy środowiska, które do tej pory zaprezentowało Nintendo, są kusząco rozległe i piękne. Z Zelda: Breath of the Wild 2, która ma pojawić się w przyszłym roku , Xenoblade Chronicles 3 może być świetną alternatywą dla posiadaczy Switcha, którzy chcą zatopić zęby w wielkiej przygodzie w otwartym świecie, nawet jeśli nie grałeś w poprzednie części .

Pomiędzy tymi czterema tytułami nadszedł czas boomu dla fanów RPG na Nintendo Switch. Okaże się, czy Xenoblade spełni swoją początkową obietnicę, ale po lekkim początku roku to ekscytujące mieć tak nagłe bogactwo gier RPG, w które można się zanurzyć. 

Powodzenia w znalezieniu wystarczająco dużo czasu, aby zagrać w nie wszystkie, zanim rozpocznie się świąteczna gorączka.

Czy próbowałeś grać w gry Nintendo? Zapoznaj się z kolekcją Nintendo ROMS i emulatorów tutaj: nintendo ds emulator roms free download

  • Udostępnij

Opinie